top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Мова – це талісман людини і нації

О мово моя!
О місячне сяйво і спів солов’я,
Півонії, мальви, жоржини!

Моря бріліантів,
Це - мова моя,
Це - мова моєї Вкраїни.
В.Сосюра

Тарас Шевченко з захопленням писав: « Ну що б, здавалося, слова... Слова та голос - більш нічого. А серце б’ється - ожива, як їх почує!». Ці чудові рядки кожна людина може сказати про свою рідну мову. «Мови різні - душа одна». І недаремно зібралися учні групи 16 ССЄ в читальній залі бібліотеки ліцею відсвяткувати цю подію, адже саме тут, в скарбниці людських знань, творінь зібрані видання, в яких простежено походження та розвиток різних мов із найдавніших часів до сьогодення. Учні з захопленням проглянули тематичну виставку, розгадували загадки про звуки, розділові знаки, згадували прислів’я та робили переклад з російської мови.

PB110021 PB110024

 

 

Кращої ніж рідна, мови не буває

З нагоди тижня української мови у бібліотеці ліцею оформлено книжково-ілюстративну виставку "Кращої ніж рідна, мови не буває". Виставка працює з 9 по 14 листопада 2015 року.

PB110027 PB110026 PB110025

"Знай наших!"

З 19 по 24 жовтня у бібліотеці ліцею проходить патріотичний вернісаж "Знай наших!".

виставка в бібліотеці виставка в бібліотеці виставка

Бібліотечно-бібліографічні уроки формують інформаційну культуру учнів

Одним із основних напрямків в роботі бібліотеки ліцею є формування інформаційної культури читача. З цією метою в ліцеї розроблені та  постійно проводяться бібліотечно-бібліографічні уроки. Початок цього навчального року також розпочався з проведення першого ББУ в групі кухарів другого курсу.  Урок за темою «Моя дипломна робота» проведений в формі бесіди. Бібліотекар розповіла майбутнім випускникам про оформлення дипломної роботи, складання списку використаної літератури та продемонструвала періодичні видання, які вони можуть використати при написанні роботи та підготовці до іспитів. В кінці уроку  учні відповіли на  запитання тесту для виявлення рівня  бібліотечно-бібліографічних знань.

З психологом З психологом З психологом

Мені болить за долю України...

Мені болить за  долю України,
За землю рідну серце біль пече,
Бо отчий край у нас на всіх єдиний,
Давайте всі підставимо плече!

В читальній залі бібліотеки оформлена тематична виставка «Борімося – поборемо», яка присвячена першому уроці. На ній розміщено цікавий матеріал, книжкові ілюстрації, методичні розробки виховного заходу, символи нашої держави. Учні використовували ці матеріали при підготовці до нового навчального року, адже в цьому році темі патріотичного виховання приділяється велика увага. Бібліотекар підготувала тематичні постійно діючі полиці, розробила виховні години, години спілкування та ін.

Виставка в бібліотеці Виставка в бібліотеці

 

Європа – наше майбутнє

Щоб стати європейською державою, Україні необхідний європейський рівень політичного та екологічного розвитку, котрий дозволить їй інтегрувати в Європу як повноправному партнеру. Але щоб не чекати, що хтось за нас все це зробить, нам необхідно знати все про Європейський Союз вже сьогодні. Тому в читальній залі нашої бібліотеки діє інформаційна виставка «Європа – наше майбутнє». На ній представлені інформаційні листи, методичні розробки для проведення заходів по темі, вікторини.

Експозиція Експозиція

Мужність і відвага крізь покоління

Хай пісня лине в синь небес крилато,
У мирне небо хай зліта салют!
День Перемоги – це найкраще свято
І на землі хай в мирі всі живуть.

Тече ріка часу. Минуло вже більше півстоліття з того незабутнього й страшного дня, коли в наші двері вдерлася війна. Багато води витекло з того часу. Поросли окопи, пропади згарища, виросло нове покоління. Але є пам’ять… Цикл тематичних виставок «Мужність і відвага крізь покоління», «Забуттю не підлягає: Хроніка репресій», та «Письменники України – жертви політичних репресій», які оформлені в читальній залі бібліотеки ліцею, ще раз нагадують молодому поколінню про ті страшні часи. Виставку переглянули учні 1 та 3 курсів, а для проживаючих в гуртожитку була проведена година спілкування «Мужність і відвага крізь століття».

Експозиція Експозиція Експозиція

Рідна мова – духовності основа

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. В читальній  залі бібліотеки ліцею діє тематична виставка «Рідна мова – духовності основа», на якій розміщені підручники, методичні розробки та тематична папка з матеріалами. Усі ми, гадаю погодимося зі словами Панаса Мирного про те, що найбільшим багатством у кожного народу є його мова. Ми пишаємося своєю  українською мовою, адже вона мелодійна, ніжна, передана нам від матері разом із піснею колисковою.

Полюйте чистим серцем мову цю чарівну.
І співучу, й мелодійну, таку нами рідну.
У нашій мові, у кожній  чути матері слава
Значить, мова ця чудова буде вічно жива.

у читальній залі у читальній залі у читальній залі

Ти вічна біль – Афганістан…

Минають дні ідуть роки
Життя листки перегортає
А біль Афгану – на віки
В душі чомусь не замовкає.
15 лютого – історична дата, яка навіки залишиться в пам’яті. В цей день ми всі вшануємо учасників бойових дій на теріторіях інших держав. В читальній залі бібліотеки підготовлена тематична виставка-перегляд: «Незагоєні рани війни». На ній демонструються методичні розробки уроків пам’яті виховних годин, а також статті з місцевої газети, в яких висловлюються героїчні подвиги наших земляків, які брали участь у цій війні. Запропонуємо переглянути виставки і ознайомитися з цікавим матеріалом.

У читальній залі про Афганістан У читальній залі про Афганістан У читальній залі про Афганістан

“Книги, що не підвладні часу”

В читальній залі бібліотеки оформлена книжкова вистава: “Книги, що не підвладні часу…”. На ній підібрані книги, що були видані в 50-ті роки минулого століття, Це найстаріші відання які є в фонді нашої бібліотеки: твори І. Нечуй-Левицького, Т. Шевченка, О. Кобилянської, О. Герцена, О. Пушкіна і т.п.
“Книга – это духовное завещание одного поколения другому…
Вся жизнь человечества оседлана в книге: племена люди, государства исчезали, а книги оставались.

Книги, що не підвладні часу Книги, що не підвладні часу Книги, що не підвладні часу

У Новий рік з підручниками

В останні дні року фонд нашої бібліотеки поповнився новими надходженнями. Адміністрація ліцею закупила такі необхідні для учнів підручники загальноосвітнього профілю для 11-го класу. Це – математика, німецька та англійська мови, історія України, українська мова та література та ін. Всі підручники рекомендовані Міністерством освіти України та мають відповідний рівень стандарту. Тепер учні зможуть краще підготуватися до уроків, зокрема до ЗНО та успішно його здати.

Книги в бібліотеці Книги в бібліотеці Книги в бібліотеці

Календар новин

<< < травня 2022 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

bottom

© Красноградський професійний ліцей