top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Історія виникнення професії штукатура

Професія штукатура, як майже всі будівельні професії, є досить давньою. Археологічні дослідження одного з семи чудес світу - Єгипетських пірамід - виявили, що їх внутрішні стіни та стелі були оздоблені декоративною штукатуркою і мали унікальний багатокольоровий розпис.

Саме штукатурці живопис має завдячувати мистецтвом фрески — способу малювання, коли фарби наносили на вологу штукатурку. Техніка фрески була дуже поширена в іконографії, образи Старого на Нового Заповітів, портрети видатних діячів православної церкви, виконані у техніці фрески на штукатурці, прикрашають і зараз багато церков і соборів України. Найвеличнішими з них є Софіївський собор, ансамблі Києво - Печерської лаври, Володимирський собор, Кирилівська та Андріївська церкви в Києві. Свою назву професія штукатура отримала від назви основного матеріалу, з яким доводиться мати справу будівельнику. Саме штукатури першими з опоряджувальників розпочинають оздоблювальний цикл на об'єкті будівництва. Штукатурка — це оздоблювальний шар, що наноситься на поверхню різних конструктивних елементів будівлі.

У стародавньому Вавілоні та Єгипті близько 2600 року до н. е. з’явилися справжні шедеври будівництва — Вавілонська вежа і піраміди.

За літописами. Піраміду вінчало висічене з червоного граніту верхів’я, яке не збереглося. Збереглись тільки частково лицювальні плити з білого вапняку.

Так вперше одержали відомості про стародавню професію лицювальника — плиточника.

Професія маляра, як майже всі будівельні професії, є досить давньою. Археологічні дослідження одного з семи чудес світу — Єгипетських пірамід — виявили, що їх внутрішні стіни на стелі мали унікальний багатокольоровий розпис. Вже 5 тисяч років тому у будівництві широко застосовувались малярні роботи, які серед оздоблювальних робіт на будівництві займали чи не важливіше місце.

Молодий штукатур; лицювальник — плиточник; маляр, який ще не має достатнього досвіду роботи, повинен бути готовим працювати бетонярем, машиністом піскоподавальних або просіювальних машин, сортувальних автоматів, пересувних розчинозмішувачів та розчинонасосів, пересувних штукатурних станцій і навіть підсобним робітником або транспортувальником. Щоб зарадити можливому безробіттю, досвідченому робітнику стануть у нагоді навички професії мозаїчника тощо.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календар новин

<< < березня 2012 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

bottom

© Красноградський професійний ліцей