top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Довідка "Охорона праці"

В плані роботи ліцею включено розділ «Охорони праці», який відповідає вимогам Положення про навчально-виробничий процес спрямований на створення безпечних умов праці та навчання. Навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, спортивна зала відповідають вимогам охорони праці, пожежної безпеки иа виробничої санітарії. Контроль за станом охорони праці та дотриманням правил техніки безпеки, електробезпеки і промислової санітарії в навчальних кабінетах, лабораторіях, майстернях, гуртожитку, їдальні та інших приміщеннях здійснює постійнодіюча комісія – наказ №180 від 01.09.2009р. За результатами роботи комісії офоромляються акти перевірки.

        Навчання учнів за професіями пов’язаними з роботами підвищеної небезпеки: «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання», «Муляр монтажник сталевих та залізобетонних конструкцій; електрозварник ручного зварювання», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» проводиться з урахуванням вимог Положення про порядок трудового і професійного навчання неповнолітніх професіям, пов’язаних з роботами із шкідливими та важкими умовами праці, а також з роботами підвищеної небезпеки, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 30.12.1994р. №130.

Відповідно до Типового Положення про навчання з питань охорони праці в ліцеї проводяться вступні, первинні, повторні, позапланові (в разі необхідності) та цільові інструктажі з працівниками та учнями з обов’язковою реєстрацією у відповідних журналах. Крім цього у навчальному закладі проводиться навчання з питань охорони життя, здоров’я, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, попередження побутового травматизму.

       Обсяги, зміст навчання та форми перевірки знань з питань безпеки життєдіяльності учнів визначаються навчальними планами і програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Інструктажі проводяться згідно діючих інструкцій з «Охорони праці», затверджених наказом директора ліцею – наказ №180 від 01.09.2009р.

       Згідно наказу № 180 від 01.09.2009р. в ліцеї установлено санітарний день – четвер (2 рази на місяць). В ліцеї створено також постійно діючі комісії а саме:

-       комісія по перевірці знань з питань охорони праці працівників ліцею;

-       комісія по перевірці знань учнів з питань охорони праці.

До складу комісій входять інженер служби охорони праці, керівники структурних підрозділів технічних служб, голова профспілки.

        В навчальному закладі проводиться робота з дотримання вимог законодавства та нормативних актів з охорони праці. Посадовими інструкціями працівників враховано всі питання з охорони праці. Умови безпечної праці передбачені колективним договором.

         З метою профілактики травматизму, створення здорових та безпечних умов для проведення навчальних занять структурних підрозділах розроблені заходи з покращення стану умов охорони праці, пожежної безпеки та електробезпеки. Відповідно до навчальних плані та програм в ліцеї здійснюється викладання з предмету «Охорона праці» на базі кабінету з охорони праці, який обладнано стендами, плакатами , навчальною літературою на 90%.

       В бібліотеці ліцею є постійно робоча виставка літератури з охорони праці, на якій представлено підручники, навчальні посібники, методичну літературу, періодичні видання з питань охорони праці.

       Паспорт санітарно-технічного стану навчального закладу заповнено, в ньому зафіксовано відповідність санітарно-технічним нормам та правилам. Акредитованою електротехнічною лабораторією проведено замір опору контурів заземлення, опору ізоляції проводів.    Акт готовності ліцею до початку нового навчального року та акти-дозволи на проведення занять в навчальних кабінетах, майстернях, лабораторіях в спортивному залі оформлені.

В майстернях та лабораторіях є куточки з охорони праці, оснащені положеннями, методичною та довідниковою літературою на 80%, підручниками з охорони праці , основ охорони праці на українській мові на 100%.

Календар новин

<< < листопада 2009 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

bottom

© Красноградський професійний ліцей