top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Історія виникнення професії ОКН

Слово комп'ютер стало для всіх звичним, повсякденним. Комп'ютери виконують складні фінансові розрахунки, зберігають і опрацьовують величезний об'єм інформації; діагностують хворих, регулюють вуличний рух і навіть керують польотом космічних кораблів.

Історія розвитку обчислювальної техніки починається за глибокої давнини, коли виникла необхідність обчислень. Тоді числа відображали за допомогою різних предметів: бобів, камінців, палок. Перша "рахункова машина" - абак - була схожа на рахівницю. Рахівниці та аналогічні їм пристрої були досить ефективними для вирішення простих арифметичних задач. Але з розвитком цивілізації задачі ускладнювалися. Дії над числами ставали все більш громіздкими, помилки - більш очевидними.

У XVII ст. французький філософ і математик Блез Паскаль винайшов перший механічний калькулятор. Цей момент був суттєвим: вперше математики змогли проводити обчислення автоматично. У 30-х роках XIX ст. британський винахідник Чарльз Бебідж розвинув цю ідею: винайшов перший програмний калькулятор. Вдосконалений калькулятор був створений у США тільки у 1890р. і використовувався для перепису населення. Але для цього у 1878р. російським математик П. Л. Чебишев винайшов арифмометр.

Поява на початку 30-х років XX ст. електромеханічних пристроїв (телефонного реле) сприяла виникненню електромеханічних калькуляторів. У Німеччині молодий інженер Конрад Цузе винайшов комп'ютер на базі багатьох тисяч телефонних реле.

У США в 1942р. були виділені кошти на створення електронного комп'ютера, де і була запущена машина "ЕНІАК”. Вона мала 18000 вакуумних ламп, але працездатність була дуже обмеженою (в середньому кожні наступні 7 хвилин одна із ламп виходила з ладу).

Перша ЕОМ в нашій країні була створена під керівництвом С. А. Лєбєдєва у 50-тих роках XX ст. в Києві, яка називалась МЕОМ (мала електронна обчислювальна машина).

МЕОМ була малопотужною тому, ще до завершення роботи над МЕОМ, С. А. Лєбєдєв організував спеціальну лабораторію для створення ЕОМ ВЕОМ-1 ("велика електронна обчислювальна машина"). ВЕОМ-1, використання якої розпочалось у 1952р., була найпродуктивнішою в Європі, вона виконувала 8-10 тис. операцій за секунду.

Важливою віхою у розвитку ЕОМ був винахід у 1947р. транзистора. Почалося виробництво комп'ютерів на інтегральних схемах - більш потужних ніж їх попередники і на сотні раз менших за габаритами. У 1975р. винайшли "кристал", або "чіп" - зручний для створення більш складних схем. Успіхи в технології їх виробництва дозволили отримати інтегральні схеми (ВІСи і ОВІСи). Сконструйовані з таких схем комп'ютери по праву отримали назву мікропроцесорів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календар новин

<< < травня 2012 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

bottom

© Красноградський професійний ліцей