top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Вимоги до професії монтажника

Особливості роботи з монтажу, експлуатації та ремонту санітарно – технічного устаткування висувають деякі вимоги до організму робітника. Для роботи за вказаною професією зазвичай потрібні здорові та фізично розвинуті чоловіки, яким необхідно мати повноцінну функцію верхніх та нижніх кінцівок, гарний слух та зір.

Праця монтажника санітарно – технічних систем і устаткування різнобічна і вимагає багатьох професійних знань і вмінь.

Він зобов’язаний мати ґрунтовані спеціальні теоретичні знання, широке технічне, творче мислення, бути загально освіченою людиною, бездоганно володіти практичними прийомами та навичками. Тому ця професія підходить тим, хто має інтерес до техніки, любить фізично працювати, має умілі руки.

Успішність професійної діяльності монтажника санітарно – технічних систем і устаткування значною мірою залежить від його психофізіологічних особливостей.

Виконувані ремонтні роботи в аварійних умовах вважаються небезпечними і потребують високої зібраності та відповідної концентрації уваги. Необхідно мати добру зорово-моторну координацію, спритність та швидкість реакції, самовладання та врівноважену нервову систему.

Часта зміна операцій та видів діяльності, яка характерна для роботи, більш легко здійснюється особами, що мають високу рухомість нервової системи.

Для виконання робіт з монтажу та налагодження устаткування, необхідно мати розвинуті м’язові відчуття ( кінестезію ), тактильні відчуття, точний окомір та добрий зір.

Успішна робота фахівця з монтажу, експлуатації та ремонту санітарно- технічного устаткування забезпечується наявністю наочно-образної рухомої пам’яті.

Професія монтажника санітарно-технічних систем і устаткування потребує від робітника використання різноманітних технічних креслень, схем, графіків. Робота в умовах розвитку технічної бази господарства потребує від нього розвинутого технічного мислення, наочно-дійового мислення, просторову та конструктивну уяви.

Ця професія потребує емоційної стійкості та певної вольової регуляції психічних процесів. Необхідні також і такі якості, як урівноваженість, стриманість, самоконтроль. Самоконтроль забезпечує регулювання робочого процесу в залежності від складності виконуваної роботи. До того ж, самоконтроль сприяє напрацюванню та вдосконаленню професійних виробничих навичок.

Всі роботи, що виконує монтажник санітарно – технічних систем дуже відповідальні. Вони вимагають від працівника серйозного відношення до своєї справи, уважності, акуратності, обережності та передбачливості.

Зважаючи на те, що робота монтажника відбувається в колективі бригади, він повинен бути тактовим і дисциплінованим та мати почуття взаємодопомоги.

Виконуючи інструктаж з абонентами, він повинен бути ще й добре організованим та коректним.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календар новин

<< < квітня 2012 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

bottom

© Красноградський професійний ліцей