top
logo

Корисні посилання

Державні установи

mon khouo ptou ptokh dsz

Освітні портали

ПедПРЕСА Інформаційно-комунікаційний портал системи освіти Харківської області  Файловий сервер ІКП СО

Портали

google24 mail.ru YouTube vkontakte24

Автопереклад

Ukrainian English French German Russian

Кваліфікаційна характеристика професії „Кухар”

Кваліфікаційна характеристика

Професія: „Кухар” Кваліфікація: 3-й розряд.

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Готує страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варить, смажить, запікає та випікає вироби. Формує та панірує напівфабрикати. Здійснює допоміжні роботи з виготовленням страв та кулінарних виробів. Проводить процеси первинної кулінарної обробки сировини. Виготовляє страви з концентратів. Порціонує (комплектує), роздає страви масового попиту.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: рецептури, технології виготовлення. Вимоги до якості, правила роздачі (комплектації), терміни та умови зберігання страв; види, властивості, кулінарне призначення та особливості обробки картоплі, овочів, грибів, круп, макаронних та бобових виробів, сиру, яєць, напівфабрикатів з котлетної маси. тіста, консервів, концентратів та інших продуктів, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності; прийоми, способи та послідовність виконання теплової обробки продуктів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання: правила використання та призначення в технологічному процесі виробничого інвентарю, інструменту. ваговимірювальних приладів, посуду; правила роботи підприємств громадського харчування: правила i норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та гігієни.

КВАЛ1Ф11САЦ1ЙШ ВИМОГИ. Професійно-технічна ocвітa з при­своєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією кухаря 3-го розряду. Без вимог до стажу роботи.

Характеристика взята з «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.(ДКХП)» Випуск 65. Торгівля та громадське харчування. Київ 1999р.

 

Кваліфікаційна характеристика

Професія: "Кухар " Кваліфікація: 4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Готує страви та кулінарні вироби масового попиту із застосуванням різних способів теплової кулінарної обробки. Випускає холодні страви та закуски: салати овочеві, з м’ясом, вінегрети, рибу під маринадом, холодці. Варить бульйони (м'ясні, м'ясо-кісткові, рибні, грибні) та супи (заправні, холодні, солодкі, молочні). Го­тує piзні види пасерування та соуси на кістковому бульйоні i молоці. Готує другі страви з м'яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді (м'ясо відварне, рибу відварену, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп, молочні страви тощо). Готує гарячі та холодні напої, солодкі страви. Замішує прісне та дріжджове тісто, випікає з нього вироби. Готує птицю для варіння та смаження. Здійснює підготовку риби осетрових порід до теплової обробки, нарізає на порції риби часткових порід. Виготовляє та порціонує напівфабрикати з яловичини, свинина, баранини. Видає виготовлені страви.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів, що потребують основної, комбінованої та допоміжної теплової обробки; вимоги до їх якості, термінів та умов зберігання, їх видавання; кулінарне призначення риби, морепродуктів; правила вигото­влення порційних напівфабрикатів з яловичини, свинини, баранини; по­рядок обробки риб осетрових порід: ознаки та органолептичні методи визначення доброякісності риб осетрових порід; вплив кислот, солей та жоpcткостi води на тривалість теплової обробки продуктів; правила організації раціонального та безпечного харчування; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання: правила використання та при­значення в технологічному процeci виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду; правила i норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Професійно-технічна освіта з при­своєнням кваліфікації "кваліфікований робітник" за професією кухаря 4-го розряду без вимог до стажу роботи, або підвищення кваліфікації i стаж роботи за професією кухаря 3-го розряду не менше 1 року, кваліфікаційна атестація на виробництві з присвоєнням 4-го розряду.

ПРИКЛАДИ РОБІТ. Нарізання овочів, м’яса, риби: виготовлення coyciв та заправок для салатів зі свіжих овочів або овочів, які пройшли кулінарну обробку, салатів із овочів з м'ясом або рибою, перемішування та викладання салатної маси у салатники; обробляння риби та оселедців для виготовляння  рибних  холодців,  рибних тюфтельок, щерби, оселедців натуральних та з гарніром; формування рибної котлетної маси та виготовляння котлет рибних, рулетів, товчеників, січеників, тушкування, смаження, запікання риби (кapaci в сметані, тарань з медом та ін.); нарізання м'яса, виготовляння котлетної маси, додавання необхідних інгредієнтів для готування битків, рагу, гуляшу, виготовляння овочевих круп'яних запіканок; підготовлення птиці для варіння та смаження, овочів до фарширування тощо.

Характеристика взята з „Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. (ДКХП)”Випуск 65. Торгівля та громадське харчування. Київ 1999р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Календар новин

<< < червня 2010 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30        

bottom

© Красноградський професійний ліцей